Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

holter24.pl - usługa opisu badań holterowskich

Co to jest badanie EKG metodą Holtera?

Badanie Holtera EKG to metoda diagnostyczna służąca do ciągłego monitorowania aktywności elektrycznej serca przez 24 godziny lub dłużej. Nazwa pochodzi od wynalazcy, Normana Holtera.

Etapy badania:

1. przygotowanie: Pacjent przychodzi do placówki medycznej, gdzie technik lub lekarz umieszcza elektrody na klatce piersiowej pacjenta. Elektrody są połączone z małym, przenośnym urządzeniem rejestrującym, które pacjent nosi przy sobie na pasku lub w kieszeni.

2. rejestracja aktywności serca: Urządzenie rejestruje ciągły zapis aktywności elektrycznej serca, zwykle przez 24 do 48 godzin. Pacjent prowadzi normalne życie podczas badania, z wyjątkiem unikania kąpieli i innych działań, które mogą uszkodzić urządzenie.

3. analiza danych: Po zakończeniu okresu monitorowania pacjent zwraca urządzenie do placówki medycznej. Dane z urządzenia są następnie analizowane przez lekarza, który szuka nieprawidłowości w rytmie serca, takich jak arytmie, przerwy w pracy serca, czy epizody szybkiego lub wolnego bicia serca.

4. diagnoza i dalsze działania: Na podstawie wyników badania Holtera, lekarz może postawić diagnozę lub zalecić dalsze badania. Badanie to jest szczególnie przydatne w diagnozowaniu przyczyn niewyjaśnionych omdleń, zawrotów głowy, nieregularnego bicia serca czy w monitorowaniu skuteczności leczenia arytmii. 

Nie masz kardiologa? Nie masz czasu? Nie chcesz inwestować w zakup sprzętu? a masz pacjentów na Holtera EKG?

Jeśli nie chcesz kupować urządzenia i oprogramowania - wypożycz sprzęt a my wykonamy opis przesłanego badania

więcej informacji - po kontakcie telefonicznym: 41 242 15 44 lub [email protected] 

Wyposażenie standardowe:

Rejestrator Holtera EKG

Wyposażenie dodatkowe:

Etui jednorazowe na rejestrator Holtera
Oceń 

Oszczędność czasu i pieniędzy, Polecam

Korzystam z usługi opisu badań holterowskich. Oszczędność czasu i nie trzeba inwestować w sprzęt. Polecam

Napisz swoją opinię

holter24.pl - usługa opisu badań holterowskich

Napisz swoją opinię

Powiązane produkty: