Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Lampy bakteriobójcze UV

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Lampy bakteriobójcze UV

Lampy bakteriobójcze są niezbędnym wyposażeniem dla szpitali, przychodni, gabinetów lekarskich czy laboratoriów. Wspomniany sprzęt bardzo dobrze radzi sobie z dezynfekcją powietrza oraz powierzchni, na których stwarza podczas swojego działania, sterylne warunki, które zapobiegają rozwojowi bakterii wirusów czy grzybów.

Jak dokładnie działają lampy bakteriobójcze?

Z zasady, lampa bakteriobójcza ma działać na wszelkie powierzchnie oraz na powietrze, dzięki promieniowaniu typu UV-C, które posiada długość fali od 100 nm, aż do 280 nm. Jest to promieniowanie, które cechuje się właściwościami bakteriobójczymi. Dzięki temu, urządzenie skutecznie eliminuje bakterie, grzyby, pleśń, a także wirusy i wszelkie drobnoustroje, które mogą znajdywać się w danym pomieszczeniu.

Dodatkowo, urządzenia wyróżniają się  silnym i skutecznym działaniem dezynfekcyjnym, które lampa bakteriobójcza oferuje podczas swojego działania. Dzięki temu, sprawdza się we wszystkich ośrodkach zdrowia.

Rodzaje lamp bakteriobójczych – idealne do różnych zastosowań!

Pierwszym typem lampy, jest lampa bakteriobójcza przepływowa. Jest to rodzaj urządzenia, w którym całkowity proces dezynfekcji polega na zassaniu przez wentylator powietrza, które znajduje się w danym pomieszczeniu. Owe powietrze przepuszczone jest przez filtr, który kieruje powietrze do specjalnej komory. Następnie oczyszczone powietrze, które jest pozbawione wszelkiej maści drobnoustrojów oraz zanieczyszczeń, jest wydmuchiwane do pomieszczenia.

Działanie tego typu lampy sprawia, że jest ona w pełni bezpieczna zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt.

Kolejnym typem lampy, jest lampa bakteriobójcza przepływowa dwufunkcyjna. Nazwa wywodzi się stąd, że lampa posiada zewnętrzny promiennik bezpośredniego działania. Dzięki temu, może być wykorzystywana zarówno jako zwykła lampa przepływowa, która działania w obecności ludzi i zwierząt, oraz jako lampa bezpośredniego działania, która wymaga już opuszczenia pomieszczenia poddawanego promieniowaniu UV-C.

Na samym końcu pozostaje lampa bakteriobójcza bezpośredniego działania. Promieniowanie działa już bezpośrednio na drobnoustroje. Skutkiem tego, tylko osoby odpowiednio przygotowane do działania takiej lampy, mogą znajdować się w pobliżu jej funkcjonowania.

Czy lampa bakteriobójcza to dobre rozwiązanie dla typowego użytkownika?

Oczywiście. Jeśli chcemy dbać o swoje otoczenie i własne zdrowie, lampa bakteriobójcza jest rozwiązaniem, na które może postawić każdy z nas. Tym bardziej w momencie, w którym oferowane są nam lampy bakteriobójcze przepływowe, które sprawdzą się w domowym środowisku. Jest to bowiem lampa w pełni bezpieczna.

Lampy bakteriobójcze UV | Sklep medyczny ekg24.pl