Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Skanery naczyń krwionośnych

Aktywne filtry

Skaner żył – nowoczesna technologia wspierająca wykonywanie zabiegów medycznych

Skaner żył to urządzenie, które oświetla żyłę pod skórą, dzięki czemu umożliwia lekarzowi zlokalizowanie żyły i bezpieczne wkłucie się w nią. Skaner żylny może znacznie poprawić skuteczność wkłuć – dzięki temu skaner naczyń krwionośnych pozwala oszczędzać pracownikom medycznym czas na znalezienie żyły i wykonanie zabiegu, a pacjentom gwarantuje wysoki komfort zabiegu. Technologia iluminatora naczyniowego wykorzystuje światło podczerwone do wykrywania hemoglobiny we krwi. Hemoglobina pochłania światło tej długości, dzięki czemu podczas trzymania urządzenia nad skórą, żyły są wyraźnie podkreślone innym kolorem w odróżnieniu do reszty skóry. Skaner żył, w zależności od jego rodzaju może posiadać także kamerę. Kamera w urządzeniu identyfikuje zablokowane światło i za pomocą zastosowania specjalnie opracowanych algorytmów umożliwia wyświetlenie mapy struktury żylnej bezpośrednio na skórze. Skaner żylny to narzędzie dla profesjonalistów, które jest pomoce w zlokalizowaniu odpowiedniej żyły na potrzeby wkłuć lub kaniulacji.

Skaner naczyń krwionośnych – cena

W zależności od tego jaki model skanera wybierzemy, jego cena może się różnić. Na rynku dostępne są różne produkty, których cena zaczyna się już od kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym sprzęcie, który ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków, wybierz skaner do żył – cena tego produktu może wydawać się wysoka, jednak zdecydowanie usprawnia on pracę i zwiększa komfort pacjentów w trakcie wkłuć i kaniulacji.

Skaner żylny – profesjonalne urządzenie o różnorodnym zastosowaniu

Obecnie coraz więcej oddziałów pediatrycznych w Polsce dysponuje bezkontaktowymi iluminatorami naczyniowymi. Skaner żylny będzie szczególnie pomocy w przypadku dzieci – dzięki szybkiej lokalizacji odpowiedniej żyły likwidujemy ryzyko konieczności wykonania ponownych wkłuć. Minimalizuje to odczuwanie bólu i nieprzyjemne doświadczenia w związku z pobytem na oddziale szpitalnym. Skaner żył może być trzymane w ręce lub na specjalnym statywie. Jest to niewielkie urządzenie bezkontaktowe, dzięki czemu zapewnia niezbędne bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Poza oddziałami pediatrycznymi skaner żył może być wykorzystany także na oddziałach ortopedycznych, geriatrycznych, onkologicznych, ginekologiczno-położniczych. Ze skanera żylnego skorzystamy także na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i intensywnej terapii. Będzie to również przydatne urządzenie podczas opieki domowej.