Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Bilirubinometry

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Badanie krwi pod kątem stężenia w niej bilirubiny jest jednym z ważniejszych badań tuż po urodzeniu dziecka. Pozwala ono stwierdzić czy noworodek jest zdrowy, czy konieczne jest włączenie leczenia. Tradycyjne badanie laboratoryjne stężenia bilirubiny wiąże się z pobraniem krwi.

Co to jest bilirubinometr?

            Jest to nowoczesne urządzenie stworzone z myślą o przezskórnym badaniu poziomu bilirubiny w krwi człowieka. Z powodzeniem może być wykorzystywane do badania noworodków, jak i starszych dzieci czy nawet osób dorosłych. Jego najważniejsza zaleta to fakt, że nie wymaga nakłuwania skóry. Wynik badania może nie jest tak dokładny jak z krwi, ale najważniejsze że otrzymujemy natychmiastowy wynik który pozwala znacząco ograniczyć stres i inne niedogodności związane z poborem z krwi u dziecka.

Jakie zalety ma bilirubinometr?

Urządzenie o nazwie bilirubinometr jest niezwykle proste w obsłudze. Było to jedno z najważniejszych założeń przyświecających jego powstaniu. Obsługa bilirubinometru przypomina obsługę termometru bezdotykowego. Końcówkę urządzenia należy przyłożyć do wybranego miejsca na skórze dziecka i wcisnąć przycisk. Nastąpi automatyczny pomiar, a po kilku sekundach wynik pojawi się na wyświetlaczu. W zależności od modelu bilirubinometr pozwala zapisywać wyniki w pamięci wraz z datą i godziną wykonania. Bilirubinometr zasilany jest standardowymi bateriami, dostępnymi w każdym sklepie. Jego poręczny kształt i kompaktowe wymiary pozwalają zabrać go ze sobą na wizyty domowe czy patronażowe.

Kto powinien mieć bilirubinometr?

Nowoczesny, przezskórny bilirubinometr jest niezbędnym wyposażeniem szpitali i gabinetów lekarskich przyjmujących najmniejszych pacjentów. Na jego zakup decydują się również także rodzice, którym urodziło się dziecko a chcą mieć możliwość samodzielnego mierzenia poziomu bilirubiny przez skórę. Pozwala to lepiej sprawować opiekę nad maluszkiem, dając poczucie bezpieczeństwa o jego zdrowie.

Bilirubinometr - aparat do mierzenia poziomu bilirubiny u noworodków