Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Bieżnie / cykloergometry

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Jakie zastosowania ma bieżnia do prób wysiłkowych ASPEL?

Specjalistyczne bieżnie ASPEL umożliwiają przeprowadzenie profesjonalnej próby wysiłkowej, która pozwala obserwować zachowania organizmu poddawanego różnym obciążeniom w kontrolowanych warunkach. Tego typu testy regularnie przechodzą profesjonalni sportowcy, to jeden z warunków podpisania kontraktu z klubem lub wzięcia udziału w licencjonowanych zawodach. Bieżnia do prób wysiłkowych ASPEL jest wykorzystywana także do celów medycznych podczas stawiania diagnozy, a także przy rehabilitacji kardiologicznej.

Czym charakteryzuje się bieżnia do prób wysiłkowych?

Z pozoru może się wydawać, że bieżnia do prób wysiłkowych ASPEL nie różni się szczególnie od bieżni, z którymi spotkamy się chociażby na siłowni. W praktyce, modele te są jednak dużo bardziej zaawansowane i wyposażone w systemy, które umożliwiają przeprowadzenie kompletnej próby wysiłkowej. Niezbędny jest chociażby wbudowany moduł EKG, który umożliwia dokładne monitorowanie pracy serca w trybie diagnostycznym.

Ponadto, bieżnie do prób wysiłkowych posiadają znacznie więcej trybów pracy, a także regulowany kąt nachylenia. Wszystko po to, aby umożliwić prowadzenie badań w bardzo zróżnicowanych warunkach. Tylko w ten sposób można uzyskać pełny obraz, który odpowie na pytanie, jaką wydolność ma osoba badana, czy dana aktywność fizyczna jest dla niej bezpieczna, a także, jak wyglądają rokowania po przebytym zawale lub innym urazie kardiologicznym. Wbudowany inklinometr umożliwia także automatyczne pozycjonowanie bieżni. Bieżnia do prób wysiłkowych ASPEL jest także wyposażona w wyłączniki bezpieczeństwa, co umożliwia większą kontrolę w trakcie badania.

Do jakich zadań wykorzystuje się bieżnię do prób wysiłkowych?

Próby wysiłkowe przeprowadza się w różnych sytuacjach. Najczęściej w ten sposób testuje się wydolność profesjonalnego sportowca, który przygotowuje się do ważnego startu lub chce podpisać kontrakt z nowym pracodawcą. Profesjonalna bieżnia do prób wysiłkowych ASPEL pozwala ocenić najbardziej szczegółowe parametry pracy organizmu w różnych warunkach, udzielając wielu ważnych odpowiedzi odnośnie ogólnej wydolności i zdrowia osoby badanej. Tutaj bardzo istotną kwestią są różnorodne tryby pracy, które umożliwiają monitorowanie pracy serca w trakcie dynamicznych zmian warunków i obciążenia, jakiemu poddawana jest osoba badana.

Profesjonalna bieżnia do prób wysiłkowych ASPEL znajduje zastosowanie w placówkach medycznych. Bardzo często jest wykorzystywana w trakcie stawiania diagnozy osób, które zgłaszają się z rozmaitymi problemami natury kardiologicznej, np. nienaturalnego rytmu pracy serca. Próby wysiłkowe przeprowadza się także w celach rehabilitacyjnych. W ten sposób można ocenić, czy wdrożone leczenie przynosi oczekiwane rezultaty, a także, jak rokuje osoba po przebytym zawale. Specjalistyczny sprzęt charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania, wpływając na większy komfort i dokładność badania, a także zapewniając osobie badanej maksymalne bezpieczeństwo. 

Bieżnie / cykloergometry